Punkty 14 ArtNocy

W tym roku na ArtNoc zapraszają:

GALERIA STOWARZYSZENIA ARTYSTYCZNEGO FAUN ART
CH Forum ul. Lipowa 1

BIELHANI STAROCIE (pracownia,galeria,sklep)
ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 10 (prawe skrzydło dworca PKP).

DWORCOWA 56
ul. Dworcowa 56

PRACOWNIA CERAMICZNA RZEMIOSŁO CERAMIKA
ul. Dworcowa 60 (podwórko)

GALERIA MELINA
uL. Częstochowska 16

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W GLIWICACH
ul. Barlickiego 3

STOWARZYSZENIE AMINATORÓW WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU MŁODZIEŻY
ul. Barlickiego 3

Szkoła Tańca SZOK Gliwice
ul. Barlickiego 3, sala 49, II piętro

PRACOWNIA UFFO
ul. Zwycięstwa 36 /1 I piętro

ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW, OKRĘG GLIWICKO – ZABRZAŃSKI

ul. Studzienna 6

WILLA CARO KONCERT SZKOŁY MUZYCZNEJ
ul. Dolnych Wałów 8A, 44-100 Gliwice

GALERIA BRAMA
ul. Krótka 1-3

STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK
Rynek 4-5, I piętro nad Empikiem

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA

ul. Raciborska 8

GALERIA ArtStudio,
Kaczyniec 26

KIOSK concept store | galeria rzeczy
ul. Siemińskiego 2

BARWNA GALERIA
ul. Siemińskiego 23

ANTYKWARIAT KAWKA | TEATR LUFCIK NA KORBKĘ
ul. Siemińskiego 11

GALERIA AUTORSKA ANNY KOPIJER
ul. Zygmunta Starego 29

MUZEUM TATUAŻU
ul. Krupnicza 16

SKLEPIK Z MARZENIAMI
ul. Górnych Wałów 13

KAWIARENKA ZAMKOWA
ul. Bankowa 11

GALERIA NA6
ul. Matejki 6

SZKÓŁKA PLASTYCZNA I GALERIA ZA DRZWIAMI
 ul. Bednarska 11

FUNDACJA PASKUDOFONIA
ul. Bednarska 8 (w podwórku)

TEATR WIT-WIT
ul. Jana Pawła II 15

PRACOWNIA DSCERAMIKA 
ul. Jana Pawła II 14D

KAWIARNIA NA WYSPIE
ul. Mikołowska 4A

WARSZTAT MIEJSKI  
ul.Pszczyńska 1 of

CECHOWNIA
ul. Bojkowska 35a

UWAGA!

Drodzy zwiedzający!!! Odwiedzając miejsca na ArtNocowym szlaku, bardzo prosimy – noście maseczki, dezynfekujcie ręce, zachowajcie dystans od innych osób min. 1,5 m. Jeśli widzicie, że w danym miejscu jest tłoczno, idźcie do kolejnego i wróćcie później.

Jeśli wiecie, że możecie stanowić zagrożenie rozprzestrzenienia się SARS- CoV- 2  zostańcie w domu i obejrzyjcie relację z wydarzeń on-line. Bardzo dziękujemy za odpowiedzialne zachowanie!

Zmiana terminu

Ze względu na sytuację związaną z COVID-19, ArtNoc nie odbędzie w tym roku w czerwcu. Planujemy przesunięcie ArtNocy na jesień 2020.
Miejmy nadzieję, że wtedy będzie można się już bezpiecznie spotkać na ArtNocowym szlaku!

ArtNoc 2020

13 ArtNoc – gliwicka noc otwartych galerii odbędzie się 20 czerwca 2020 🙂 Szczegóły wkrótce!

Mobilny przewodnik :)

Zapraszamy na ArtNocowy szlak z telefonem w dłoni! 🙂

Przygotowaliśmy przewodnik on-line – z wbudowaną trasą, opisami i gdzie się udało – filmikami 😉
jak z niego skorzystać?

  1. Ściągnij na telefon bezpłatną aplikację izi.travel, znajdziesz ją tutaj:
    Google Play 
    App Store
  2. Zaloguj się do aplikacji
  3. Znajdź szlak Artnocy, wpisując w wyszukiwarce ArtNoc 2019 lub klikając w ten link: https://izi.travel/en/33d5-artnoc-2019/pl
  4. Włącz lokalizację w telefonie
  5. Ruszaj w trasę!!! 🙂

Nie przegapisz żadnego punktu na ArtNocowym szlaku 🙂 aplikacja powiadomi Cię, gdy znajdziesz się w pobliżu i wyświetli dostępne materiały 🙂

WARSZTATY

PEŁNY PROGRAM 12 edycji ArtNocy znajdziecie TUTAJ!

A jeśli wolicie tworzyć niż oglądać, poniżej lista warsztatów 🙂
Na wszystkie wstęp jest bezpłatny, na niektóre obowiązują zapisy, a na część można przyjść w każdej chwili! Bez zapisów 🙂

15 czerwca 2019 r.

GLIWICKI RYNEK:

od 14:00 do 20:00 wspólne malowanie dla najmłodszych i trochę starszych, warsztaty „W tonacji błękitu – pokaz cyjanotypii”, robótki na paluszkach – czyli dzianiny bez drutów, warsztaty kreatywne, polowa drukarnia: tworzenie druków na torbach i koszulkach, animacje dla dzieci, zabawy i inne atrakcje

[UWAGA: zapisy]

ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 7
16:00 do 20:00 warsztaty z rzeźby, zapisy: tel. 600 433 226

GALERIA SMS – SALON MŁODEJ SZTUKI, ul. Grodowa 22a obok nr-u 17
16:00 do 18:00 pokaz i warsztaty „Helena Szuba prezentuje technikę batiku na tkaninie”, [wiek 10+], zapisy: tel. 502 232 208

STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK, Rynek 4-5
Czarny teatr – sztuka wizualna, animowanie przedmiotów w czarnej
przestrzeni za pomocą fluorescencyjnych farb i światła UV
16:00 do 18:00 warsztaty plastyczno-scenograficzne
18:15 do 20:15 warsztaty z teatru ultrafioletowego cz. I
20:30 do 22:30 warsztaty z teatru ultrafioletowego cz. II
[wiek 7+], zapisy: zapisysar@gmail.com

BIELHANI PRACOWNIA ARTYSTYCZNA, ul. Dworcowa 52
13:00 i 19:00 warsztaty wiankowe, zapisy: tel. 512 982 004
17:00 warsztaty rękodzieła pt. „DAJ desce drugie ŻYCIE”, zapisy: tel. 503 529 833

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY, ul. Barlickiego 3
20:30 do 22:00 „Magiczne nocne miasto”, warsztaty plastyczne, sala 33, Biblioteka MDK, zapisy: 32 2326954 wew. 27,28, [wiek 10+]

UFFO PRACOWNIA RYSUNKU GRAFIKI I MALARSTWA, ul. Białej Bramy 10
17:00 „Co kryje piracka broda”, zajęcia plastyczne [wiek 5-10]
17:00 zajęcia plastyczne –malarstwo przy sztalugach [wiek 10-13]
zapisy: 603 669 401, uffo.info@poczta.fm

CENTRUM ORGANIZACJI KULTURALNYCH, GCOP, ul. Studzienna 6,
18:00 do 20:00 warsztaty bębniarskie z Anką SzamAnką, zapisy: pawluk-anna@wp.pl

PRACOWNIA DSCERAMIKA, ul. Jana Pawła II 14D
19:00 do 22:00 „Słodko-gorzki stres kobiety” warsztaty pod sztandarem Mandragory, zapisy: info@dsceramika.pl


OTWARTE PRACOWNIE:
16:00 do 19:00:
Maria Bereźnicka-Przyłęcka, zapisy: tel. 601 464 784
Mirosław Wszołek, zapisy: tel. 604 463 949

GALERIA „NA MIOTLE”, ul. Siemińskiego 29
17:00, 19:00 warsztaty cardmaking, tworzenie kartki/zaproszenia w stylu EKO, zapisy: tel. 603 772 544

STUDIO ACM, ul. Lompy 4
18:00 do 20:00 „Świat roślin”, warsztaty batiku dla dorosłych, zapisy: tel. 608 022 262

GALERIA „SKLEPIK Z MARZENIAMI”, ul. Górnych Wałów 13
18:00 warsztaty barwienia i czerpania papieru, zapisy: tel 697 160 344


[UWAGA: bez zapisów]

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY, ul. Barlickiego 3
15:00 do 18:00 „Gliwice w legendach i plastyce”, sala 47 [wiek 7+]
17:00 do 20:00 „Śląskie bajanie”. Głośne czytanie w pięknej gwarze śląskiej, sala 54 [wiek 10+]
17:00 do 20:00 „Ogrody”, wystawa grafik Anny Pszonak. Wernisaż połączony z warsztatami grafiki, pracownia grafiki Mansarda, sala 65

WARSZTAT MIEJSKI, ul. Barlickiego 3, zaczarowany „ogrózek” na tyłach budynku
19:00 do 22:00 tworzenie dziwnych dziwności, warsztaty „Kaktusy z butelek” – PLAktusy – dziwaczne rośliny z butelek PET, Huta 1 kwietnia – warsztatowa huta aluminium, „Zupa z puszki” – warsztaty aluminiowych odlewów

HERBACIARNIA ESENCJA, ul. Matejki 5 (wejście od ul. Bednarskiej)
16:00 do … wspólne tworzenie muralu i degustacja

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „+ i KAWA” PRZY WYDZIALE ARCHITEKTURY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, ul. Akademicka 7
16:00 do 22:00 warsztaty plastyczno – modelarskie „Architektoniczne koty”, quizy i zagadki architektoniczne z nagrodami [wiek 2+]

SZKÓŁKA PLASTYCZNA I GALERIA ZA DRZWIAMI, ul. Bednarska 11
17:00 do 23:00 warsztaty graficzne, wykonywanie własnoręcznych odbitek w technice linorytu, na pamiątkę 12 ArtNocy

MUZEUM TATUAŻU, ul. Krupnicza 16
15:00 Formikowe szaleństwo, czyli malowanie szalonych formików Gepasa na ciałach dzieci i dorosłych

KAWIARENKA ZAMKOWA, ul. Bankowa 11 (wejście od ul. Wysokiej),
16:00 do 17:00 papierowanki – zabawy z papierem dla dzieci
17:00, 18:00, 19:00, 20:00 warsztaty „Kawą malowane”, trwają 15 minut

PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI ORAZ GALERIA GARAŻOWA, ul. Ziemowita

Szałfenster 7 – Obrazy i Słowa – historie w książkach
12:00 do 14:00 warsztaty sumeryjskiego pisma klinowego na glinianych tabliczkach, Aleksandra Kwolek

14:00 do 15:00 warsztaty filozoficzne dla dzieci Obrazy Filozofii, Kama Morawska

17:30 pokaz techniki Ebru, tradycyjnej tureckiej sztuki zdobienia papieru, Ola Janik

GALERIA SZTUKI ARENA, CH Arena, ul. J. Nowaka -Jeziorańskiego 1, ZPAP
16:00 do 20:00 Mirosław Goliszewski rysuje karykatury

PROGRAM!

Mamy to! Pełny program 12 edycji ArtNocy – gliwickiej nocy otwartych galerii! W tym roku swoje drzwi otwiera 37 miejsc, przygotowując wiele ciekawych wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Zapraszamy do lektury!